Міжнародна система категоризації предметних рубрик видань

  • Універсальна структура
  • Зручний формат

Почати продавати

Рубрикатор “Тема” дозволяє видавництвам швидко та легко донести інформацію про тематику доступних видань до дистриб’юторів книг, бібліотекарів, освітян та читачів.

Рубрикатор “Тема” 1.4 вийшов у світ на початку квітня 2020 року. Ця версія містить 143 нові основні категорії предметів та 549 нових кваліфікаційних показників

Рубрикатор “Тема” для видавництв

Використання чіткої, структурованої категоризації предметів є важливим інструментом для продавців книг для вдосконалення мерчандайзингу та підвищують доступність для пошуку.

Структура рубрикатора “Тема”

Рубрикатор складається з 20 узагальнених предметних категорій. Кожен із цих 20 розділів знаходиться на вершині багаторівневої ієрархії деталізованих предметних категорій. Кожна категорія в ієрархії має текстовий заголовок та унікальний буквено-цифровий код.

Практичне застосування рубрикатора “Тема”

Коли видавець використовує рубрикатор “Тема”, то до бібліографічного запису видання додається унікальний код, який буде надіслано разом з іншими метаданими видання.

Розташування видань на полицях книгарні не впорядковано з ієрархією “Тема”, тому будь-який дистриб’ютор може зіставити коди “Тема” – чи їхню комбінацію з власними предметними рубриками.

Ви можете скористатись веб інтерфейсом для роботи з цим рубрикатором за посиланням https://ns.editeur.org/thema/uk або завантажити його у різних форматах з цієї сторінки: https://www.editeur.org/151/Thema-v1.4/

Переклад рубрикатора “Тема” здійснено фахівцями Книжкова палата України
імені Івана Федорова на замовлення ТОВ “Бібліо.Центр”. Робота над перекладом продовжується.