Єдиний формат даних від усіх видавництв

  • Стандарт ONIX для книг
  • Проста автоматизація процесу

Приєднатись

Використовуючи Платформу Elibri дистриб'ютори отримують бібліографічну та комерційну інформацію про доступні видання від усіх видавництв у єдиному форматі, що відповідає стандарту ONIX.

Використовуючи наявне API, ви можете повністю автоматизувати процес оновлення інформації у своїй CRM чи в інтернет магазині. Запрограмувавши один раз, ви отримаєте всі дані від усіх видавництв, завжди актуальні, та без потреби обробляти десятки різних Excel та інших файлів.

Стандарт ONIX

ONIX – це кілька стандартів, розроблених для комунікації між комп’ютеризованими системами організацій, що задіяні в процесі видавництва, продажу та ліцензування творів інтелектуальної власності, що публікуються як в друкованому , так і в електронному вигляді. Всі дані представляються у форматі XML.

Найчастіше вживаним і розробленим стандартом є ONIX для книг. Він охоплює стандартизовану термінологію, методи роботи та формати файлів даних, які використовуються для передачі інформації про друковані видання, електронні книги, аудіокниги та інші видання.

Структура формату ONIX відображається в стандартизованому файлі даних, в якому міститься опис видання чи товару, його бібліографічні дані, включаючи обов’язкову інформацію, таку як ISBN, заголовок, автор(и), предметизацію (за рубрикатором «Тема»), дата та місце публікації тощо.

Також він охоплює маркетинговий блок інформації про видання/товар. В файлі міститься описовий текст, відгуки, зображення обкладинки та інші рекламні матеріали. ONIX також включає комерційну інформацію про постачальника, ціну, умови продажу та наявні примірники у видавництва та інше.

Хто розробив ONIX?

ONIX – це відкритий стандарт, розроблений та підтримуваний EDItEUR, міжнародною організацією галузевих стандартів, а також міжнародним комітетом, що представляє інтереси всіх учасників ланцюга поставок видань у країнах, де широко застосовується ONIX.

Використання ONIX в Elibri

Базуючись на досвіді роботи сотень видавництв та дистриб’юторів, ми вибрали набір найважливіших та найчастіше вживаних полів ONIX для опису видань. Щоб зробити опис книги доступним для дистриб’юторів, видавництво зобов’язане ввести певний перелік обов’язкових полів, серед яких бібліографічні дані про видання (назва, автор(-и), місце і рік видання, опис книги, категорії за рубрикатором «Тема», обкладинка) та комерційну інформацію для дистриб’юторів (рекомендована роздрібна ціна, залишок на складі, дата початку продажів тощо). Таким чином всі дистриб’ютори отримають повну інформацію, яку можуть використовувати у своїй діяльності, зокрема і на своїх інтернет магазинах.

Зараз, що оновити дані у своїй системі (CRM, інтернет магазині тощо) вам потрібно обробляти десятки файлів від різних видавництв, які надсилають їх у різному форматі. Використовуючи просте і зрозуміле API від Elibri, ваші програмісти можуть налаштувати автоматичне оновлення інформації з єдиного джерела. Доступна детальна документація з використання API. Ми допоможемо вам розібратись з цим.

Щоб дозволити видавництва зробити опис книги доступний публічно, система перевіряє відповідність формату та повноту даних. Серед обов'язкових полів є і наявність обкладинки, опису книги, вказані категорії за рубрикатором «Тема», ціну, залишок на складі та інше. Тож ви отримуєте повний опис книги, який можете відразу використовувати для свої діяльності. Але за потреби, ваші програмісти можуть налаштувати також фільтрацію записів залежно від переліку видавництв, з якими ви працююте, додаткових умов співпраці тощо.

Підключення до платформи Elibri працює за схемою помісячної або річної підписки. За більш детальною інформацією перейдіть на сторінку «Ціни»