Єдиний формат даних для усіх учасників платформи

  • Стандарт ONIX для книг
  • Проста автоматизація процесу

Приєднатись

Платформа Elibri дозволяє видавництвам зручно описувати всі свої видання стандартним набором полів, які забезпечують повний набір бібліографічної та комерційної інформації , що буде необхідний для подальшого продажу книг.

В своїй адмін-панелі видавництва можуть вивантажити ці описи у зручний для себе спосіб. Дистриб'ютори можуть отримувати через API ці дані у форматі ONIX, автоматизувати процес та максимально спростити обмін даними.

Стандарт ONIX

ONIX – це кілька стандартів, розроблених для комунікації між комп’ютеризованими системами організацій, що задіяні в процесі видавництва, продажу та ліцензування творів інтелектуальної власності, що публікуються як в друкованому , так і в електронному вигляді. Всі дані представляються у форматі XML.

Найчастіше вживаним і розробленим стандартом є ONIX для книг. Він охоплює стандартизовану термінологію, методи роботи та формати файлів даних, які використовуються для передачі інформації про друковані видання, електронні книги, аудіокниги та інші видання.

Структура формату ONIX відображається в стандартизованому файлі даних, в якому міститься опис видання чи товару, його бібліографічні дані, включаючи обов’язкову інформацію, таку як ISBN, заголовок, автор(и), предметизацію (за рубрикатором «Тема»), дата та місце публікації тощо.

Також він охоплює маркетинговий блок інформації про видання/товар. В файлі міститься описовий текст, відгуки, зображення обкладинки та інші рекламні матеріали. ONIX також включає комерційну інформацію про постачальника, ціну, умови продажу та наявні примірники у видавництва та інше.

Хто розробив ONIX?

ONIX – це відкритий стандарт, розроблений та підтримуваний EDItEUR, міжнародною організацією галузевих стандартів, а також міжнародним комітетом, що представляє інтереси всіх учасників ланцюга поставок видань у країнах, де широко застосовується ONIX.

Використання ONIX в Elibri

Базуючись на досвіді роботи сотень видавництв та дистриб’юторів, ми вибрали набір найважливіших та найчастіше вживаних полів ONIX для опису видань. Щоб зробити опис книги доступним для дистриб’юторів, видавництво зобов’язане ввести певний перелік обов’язкових полів, серед яких бібліографічні дані про видання (назва, автор(-и), місце і рік видання, опис книги, категорії за рубрикатором «Тема», обкладинка) та комерційну інформацію для дистриб’юторів (рекомендована роздрібна ціна, залишок на складі, дата початку продажів тощо). Таким чином всі дистриб’ютори отримають повну інформацію, яку можуть використовувати у своїй діяльності, зокрема і на своїх інтернет магазинах.

Для видавництв, насправді, і не потрібно глибоко вникати в тонкощі ONIX. Ми вже підібрали для вас перелік необхідних полів, а працювати з даними ви будете через звичайний «графічний» інтерфейс, жодних технічних знань від вас не вимагається. Процес роботи з ONIX ми зробили для вас максимально простим.

Звичайна робота з платформою Elibri відбувається через зручний графічний інтерфейс. Всі описи ви можете додавати у зручному покроковому форматі. де система відразу перевірятиме відповідність формату та повноту даних. Але якщо у вас є сотні записів, ми можемо допомогти вам імпортувати ці дані «автоматично». Для цього потрібно буде погодити, у якому форматі ви повинні надати нам дані для такого імпорту.

Описи усіх видань, які були опубліковані до моменту підписання договору з нами, ви зможете додати до системи безкоштовно. Також описи усіх електронних видань можна додавати до Elibri теж безкоштовно!